
A francia AMX 30 MBT továbbfejlesztéséből készült az AMX 32, mellyel elsődlegesen az exportpiacot célozták meg. Jobb védelemmel és nagyobb ágyúval rendelkezik elődjével szemben. Hamarosan érkezik az 1.97-es frissítésben!

Röviden: Az AMX 30 továbbfejlesztése a ’70-es évekből, kicsit jobb védelemmel, új toronnyal, stabilizált 120 mm-es ágyúval, és hőkamerával!
Előnyök
- Stabilizált ágyú
- 120 mm-es ágyú
- Hőkamera
- Lézeres távolságmérő
Hátrányok
- Átlagos mozgékonyság
- Elégtelen védelem

Története:
Az AMX 32 története 1975-ben kezdődött az AMX saját projektjeként. Exportra szánták, főleg azon vásárlókat célozták vele akik már használói az AMX 30 MBT-nek. Az új harckocsi jobb védelem mellett több kisebb fejlesztéssel is rendelkezett, ezzel próbálták felkelteni az érdeklődést.
Az első AMX 32 prototípus, még a 105 mm-es ágyút használva, 1979-ben került bemutatásra. Ezt követte nem sokkal később a 120 mm-es változat 1981-ben. Ugyanakkor hiába a kecsegtető ajánlat, sem a külföldi potenciális vásárlók, sem a francia hadsereg nem mutatott érdeklődést a típus iránt. Utóbbi sokkal inkább látta járható útnak egy új harckocsi bevezetése helyett a meglévő AMX 30 flotta modernizálását.
Egy maroknyi prototípus megépülése után a projektet érdeklődés hiányában leállították. Bár az AMX 32 maga nem tudott sikeres lenni, több újítása és a vele szerzett tapasztalat visszaköszön a további projektekben, mint az AMX 40, illetve az előd modernizálásában is.

A játékban az AMX 32 a francia fejlesztési fa VI. rangjára fog érkezni. Az AMX 30-hoz képest jobb védelmet és sokkal nagyobb tűzerőt képvisel, hála a stabilizált 120 mm-es huzagolatlan ágyúnak, a hőképalkotó kamerának és a lézeres távolságmérőnek. Mivel az alapját az AMX 30 adja, így nem meglepő, hogy külsőre igen nagy a hasonlóság.

A legfeltűnőbb különbség az új jövevény teljesen hegesztett tornya az AMX 30 öntött tornyával szemben. Az AMX 32 tornya nem csak kialakításban más, de nagyobb védelmet is nyújt. Ezt nem a páncélzat megvastagításával éri el, hanem rétegelt páncél alkalmazásával, ami így elsődlegesen a kémiai energiát használó lövedékek (HE, HEAT) ellen javítja a védelmet. Ugyanez igaz a testfrontra is, ott is rétegelt páncélzatot használ.
Emellett az AMX 32 tűzereje is tetemes fejlődésen esett át. Míg az első prototípusok még csak 105 mm-es ágyúval voltak felszerelve, későbbi egységek már a 120 mm-es ágyút használták, hasonlót az AMX 40-en használthoz – ami már ismert lehet a játékosok számára. Ebből adódóan az ágyú nem fog akadályt jelenteni az ellenfelek leküzdésében.

Természetesen az AMX 32-nek is van gyengéje. A harckocsi 40 tonnáját a 800 lóerős erőforrás nem igazán fogja az elsők közé repíteni ami a mozgékonyságot illeti, főleg terepen. Azaz sokszor azon kapjuk majd magunkat, hogy lemaradtunk gyorsabb csapattársainktól.
Bár az AMX 32 sosem kapott esélyt, hogy egy valós csatában is szerencsét próbáljon, a War Thunder játékosainak hamarosan lehetőségük lesz rá, hogy megnézzék virtuálisan hogy teljesít. Érkezik az 1.97-es frissítés keretein belül!
Forrás: War Thunder
Idelent pedig egy új szekciót indítok:
Minden általam írt devblog alatt lenne egy bővülő lista, hogy az adott frissítésben mik azok amik valószínűleg benne lesznek, vagy épp 1000%, hogy nem jönnek. Természetesen ezek a soron következő frissítésre (esetünkben 1.97) vonatkoznak, kivéve ha mást írok oda. A lista frissítésekor mindig legfelülre írom hozzá az újakat, így könnyebb megtalálni ha hosszúra nyúlik a lista.
- Nem jön SEPECAT Jaguar.
- Nem jön olasz szuperszonikus jet.
- Legalább 60 jármű fog érkezni az 1.97-es frissítésben. Strf 9040C is jön.
- Brit hajó várható. Szerk.: Meg is jött az HMS Kent és HMS London.
- “Fog kapni valamit a brit flotta?”
- “Igen :)”
- Orosz tank várható. Szerk: Meg is jött a T-72B mod. 1985.
- “Jön orosz tank?”
- “Kövessétek a híreket =)”
- Nem T-90.
- Brit top-tier tank jöhet, de nem a Challenger 2 Megatron.
- (Rooikat devblog alatt) “Ez egy célzás egy új top-tier tankra?”
- “Minden lehetséges ;)”
- “El tudnám képzelni a Challenger 2 Megatron-t.”
- “Még túl korai lenne ;)”
- Lehet, hogy érkezik F-4EJ devblog is. Szerk.: Meg is jött az F-4E és F-4EJ.
- A korábbi forrás hibás lett:
- “Hol az F-4EJ devblog?”
- “A hét elején hiányoztam, megpróbálom a hétvégén kiadni.”
- (később újra a moderátor:) “Az A-4B Skyhawkról beszéltem. Nehéz napom volt.”
- Nem jön Mirage III.
- Nem jön német jet.
- Nem jön F-14, F-15, F-16, még 1.99-ben sem.
- Nem jön magyar tank a svéd ágba, de meglátjuk mit hoz a jövő.
- 2 vagy 3 csomag lesz, ebből ismert a Rooikat és a CV90105 TML, a harmadik lehet az Apache, de erről majd később.
- Egy hete volt egy újabb “leak”, ezúttal a Schützenpanzer Puma német lövészpáncélos modellje került fel idő előtt az Artstation nevű modellező weboldalra. Megtalálása után egy röpke órával már le is szedték gyorsan szerzői jogokra hivatkozva, de az internet nem felejt (képek itt).
- Bár lassan mindent megkapunk ami ráépült, a Schützenpanzer Marder még mindig várat magára.
- A Type-69-IIA / ZTZ-69-IIA továbbra is exkluzív marad a kínai szerveren.
- Nem lesz több prémium Strv 103, legalábbis egyelőre.
- Nem jönnek olasz hajók.
- Dán légi pálya, december eleje óta a fájlokban. Szerk.: Meg is kaptuk.
- Lehet jön szovjet cirkáló. Szerk.: Meg is érkezett a Sverdlov.
- Végül a korábban említett Apache. 1.95 előtt valami hiba csúszhatott a rendszerbe, mivel több helyen is megjelent egy Apache csomag, benne az AH-64A Peten helikopterrel. Ami még érdekesebb az a dátum: az ausztrál Playstation Store oldalán március 10 volt megadva, mint megjelenési dátum. Lehetséges, hogy ez az 1.97-es frissítés megjelenési ideje. (Ami kedd, ami pedig a leggyakoribb nap a frissítéseket illetően.)
Kategóriák:Hírek
2 replies »