Kedves játékosok!
Az 1914-ben épült meg “Bystry” nevű Novik-osztályú romboló, amelyet később “Frunze” -nek neveztek el és az orosz birodalom egyik legjobb hadihajójává vált az I. világháború folyamán. A Frunze részt vett az első világháborúban, az orosz forradalomban és szerepet játszott a második világháborúban is, ahol védte a Szovjetunió felségvizeit. Ismerd meg az új szovjet rombolót a War Thunder játszóterén!
Videó a Frunze rombolóról
Áttekintés
A Novik-osztály – amely magában foglalja a Frunze-t – a legmodernebb rombolókból állt, amelyek az orosz haditengerészet kötelékében szolgáltak. A hadihajó gyártását 1913-ban Kherson-ben kezdték meg és megkapta a “Bystry” elnevezést. Hat hónapnyi építés után a romboló végül elkészült és hamarosan a Fekete-tengeri Flotta kötelékében kezdte meg szolgálatát. 1918-ban a rombolót megszerezték a németek, majd később az angol-francia beavatkozók kezébe került. Csak 1927-ben csatlakozhatott újra a – akkor már – szovjet fegyveres erőkhöz.

A Frunze romboló valahol a Fekete-tengeren / pinterest.com
Ekkor kapta új elnevezését, a Frunze-t. 1941 nyarán a hajó aknamezők telepítésében és konvoj kísérésben segédkezett a Fekete-tengeren. Odessza védelmében is részt vett az ostrom alatt. Szeptember 21-én a Frunze-t megtámadták a StG 77 pilótái, miközben épp megpróbálta megmenteni a Junkers-ek által korábban bombázott Krasnaya Armenia ágyúnaszád legénységét. A Stukák számos támadást hajtottak végre a romboló ellen, ami a több 250 kg-os bomba találatától megsérült majd később elsüllyedt.
A War Thunderben a Frunze a szovjet haditengerészeti ág III. rangjában fog megjelenni. A tervezés, a fegyverek száma és a sebesség szempontjából a Frunze ugyanabban a BR besorolásban van, mint a többi hasonló típusú romboló. A hajónak átlagos a mobilitása (maximális sebessége 32 csomó) van, alig megfelelő védelemmel és jó fegyverezettel.

Jól látható a két darab hátsó 102 mm-es és az egy darab 76 mm-es ágyú, illetve a páncéltornyok teljes hiánya is. / warthunder.com
Azonban a romboló védelméről (ha lehet annak nevezni) érdemes pár szót ejteni: elsődleges fegyverzetét nem védik tornyok és a telepített páncél lemezek is alig segítik az ágyúk legénységének túlélését. A két nehézgéppuska pedig eléggé sovány, mint az egyetlen légvédelmi fegyverzet. A fő fegyverzete viszont több, mint kielégítő. Elsődleges fegyverzete négy 102 mm-es ágyúból áll, amely jó tűzgyorsasággal és kifejleszthető repeszromboló lőszerekkel rendelkezik. A másodlagos fegyverzet, a hátsó felépítményen található 76 mm-es és 45 mm-es ágyúkból áll. Ezek alkalmasak a kisebb célpontok és repülőgépek megsemmisítésére. Ezenkívül a Frunze három db háromcsövű torpedóvetővel van felszerelve.

A 76 mm-es és a 45 mm-es ágyúk, mint másodlagos fegyverzet / warthunder.com

A háromcsövű torpedóvetők / warthunder.com
Ez a hajó lesz az első romboló, amelyet a szovjet haditengerészet parancsnokai képesek lesznek használni a Haditengerészeti Zárt Béta során. Tervezik, hogy ezt a hajót a közelgő flotta frissítések egyikében már be is teszik!

A Frunze a páncéltornyok hiánya miatt teljesen védtelen a fedélzetet ért támadások ellen. / warthunder.com
Az összes War Thunder Haditengerészet cikk!
Forrás: War Thunder
Kategóriák:Hírek