
Áprilisban nyolc kisebb történelmi esemény lesz elérhető. Mindegyik jutalma egy hadizsákmány láda, az összes teljesítése esetén pedig egy egyedi profilkép is megszerezhető lesz, ami Sir John Dudley Lavarack ausztrál altábornagyot ábrázolja. Lavarack mindkét világháborút megjárta, és Queensland állam kormányzója is volt. A tényleges feladatokat majd csak a játékban fogjuk megtudni.
(A tavalyi év végén elindult Memorial Date kis-eventeket “váltja le”, lényegében ugyanaz, csak ezentúl History Pages-nek hívják.)

Egyéb jutalmak
Mindegyik event jutalma egy hadizsákmány láda, mely az alábbiak közül egyet tartalmaz:
- 20-50% RP fokozó 3-10 csata erejéig
- 20-50% SL fokozó 3-10 csata erejéig
- 3-5 univerzális tartalék
- Véletlenszerű álcafestés egy földi járműre a feloldható vagy GE-ért megvehetőek közül
- 1 nap prémium fiók
Egyéb tudnivalók
- A feladatok mindig 13 órakor kezdődnek és 13:30-kor végződnek az adott napokon.
- A feladatokat minden játékmódban meg lehet csinálni, kivéve az [Ostrom] játékmódban.
- Az előrehaladásod itt tudod követni: Profil → Achievements/Eredmények → History Pages.
- A profilkép közvetlenül GE-ért is megvehető május 3. 11:30-ig, itt: Profil → Achievements/Eredmények → History Pages.
Eventek
Operation Iceberg (“Jéghegy hadművelet“)
április 1. — április 4.
A csata Okinava-ért 1945. április elsején kezdődött, ekkor foglalták el az amerikaiak a Kerama-szigeteket és szálltak partra Okinava nyugati részén.
Operation Flax (“Len hadművelet“)
április 5. — április 8.
Ezen 1943-as amerikai hadművelet a Tunézia és Szicília közötti légi közlekedés megakadályozását célozta. A vadászok célpontjai szállítók és bombázók, a bombázóké pedig olaszországi és afrikai reptereket voltak.
Operation Grapeshot (“Sörét hadművelet“)
április 8. — április 11.
1945-ben a szövetségesek Lombardia kapujából indították ezt a hadműveletet az észak-olaszországi tengelyhatalami erők ellen.
Siege of Tobruk (“Tobruk ostroma“)
április 11. — április 14.
1941-ben Tobruk első ostromakor az ausztrál erők bátor önfeláldozásukkal komoly veszteséget okozva tartóztatták fel a tengely előrenyomulását.
Battle of Berlin (“Berlini csata“)
április 15. — április 18.
A Vörös Hadsereg 1945-re hatalmas áldozatok árán az összeomlás széléről Németország szívéig nyomult előre, és áprilisra elérték Berlint is.
Stettin-Rostock Operation (“Stettin-Rostock hadművelet“)
április 18. — április 21.
1945-re az észak-németországi csapatok két tűz között találták magukat, a britek gyorsan közeledtek nyugatról, a szovjetek pedig keletről. Ezen szovjet hadművelet célja egy hídfőállás kialakítása volt az Oderán. (Spoiler: sikeres offenzíva volt.)
Allied Landings on New Guinea (“Szövetséges partraszállás Új-Guineán“)
április 22. — április 25.
1944-ben a makacsul védekező japán erők beragasztották az amerikai előrenyomulást, amivel az amerikai kezdeményezés lehetőségét is veszélyeztették. Ezt megakadályozandó mélyen ellenséges vonalak mögött, a nyugat-új-guineai Holland és Aitape városok körzetében partraszálltak és elvágták a japán utánpótlási vonalakat.
Elbe day (“Elba nap“)
április 25. — április 28.
A szovjet 1. ukrán front katonái ekkor találkoztak 1945-ben az amerikai 1. hadsereggel az Elba folyónál. Ez a történelmi kézfogás teljessé tette a maradék német hadsereg bekerítését.
Forrás: War Thunder
Kategóriák:Hírek