Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Kedves Játékosok!
Ahogy már az összefoglaló cikkünkben is említettük a játékba az 1.77-tel bevezetésre kerül egy úgy nevezett “elsődleges lőszerkészlet” mechanizmus, ami a harckocsik töltését kívánja valósághűbbé tenni.
Eddig az a szabály volt minden tanknál, hogy a töltési idő megmutatja, hogy a lövés után mennyi időnek kell eltelnie, hogy a fegyver újra elsüthető legyen. Viszont ez nem számította, hogy ezek az adatok, csak a töltőhöz közel lévő lövedékek esetében igaz. Ha viszont az összes maradék lőszer a tank egy kevésbé elérhető helyén van (pl a motornál, vagy a tank legelejénél) akkor azt sokkal több időbe telik ‘kibányászni’, mint mikor a töltőkezelőnek, csak egy fél fordulatot kell tennie, és ott van neki a lövedék vállmagasságban. (Mondhatnátok, hogy igen, de a legtöbb “töltény” tömege nem éri el a 10 kg-ot, ami pille, főleg egy kiképzett katonának. Viszont azt is számításba kell venni, hogy itt nagyon zárt (néha oxigénhiányos) térben kellett dolgozni, folyamatosan a legjobb teljesítményt nyújtva. [Plusz a szövetségesek, és főleg az oroszok a tankokba dobtak mindenkit aki már életében látott traktort])
Az 1.77-ben így bevezetésre kerül az a rendszer, hogy a töltési idő ezentúl csak az elsődleges lőszer tárolókból mutatja a töltési időt. Ha ezek kiürülnek, akkor a töltési idő meg fog növekedni. Persze nem kell félnetek a töltőtök folyamatosan azon fog dolgozni, hogy ezen tárolókat folyamatosan feltöltse (ha nincs más dolga), ha áthelyezés során lövünk a töltő az áthelyezendő lövedéket eldobja, és tölti is be az ágyút az elsődleges tárolóból(ha van benne lőszer). (Attól, hogy az eldobott lőszer bármi bajt okozna, nem kell félni, az automatikusan ‘mágikusan’ visszakerül abba a tárolóba, ahonnan a töltő azt kivette)
Ha áthelyezés során (vagy csak simán) elfogy a lövedék az elsődleges tárolóból, a töltő az áthelyezendő lövedéket azonnal a ‘csőbe’ teszi, így a töltésünk a harckocsi alap töltési ideje helyett az ‘áthelyezéshez’ szükséges idő lesz. (M1 esetén ilyenkor 5 s helyett 10 s)
Ha a tank automata vagy félautomata töltési rendszerrel rendelkezik, akkor a töltőrendszerből való teljes kifogyás esetén a töltési idő az alap töltés és az áthelyezési idő összege, mivel a töltő az automatika miatt nem tudja egyből a ‘csőbe’ tenni a lőszert, csak a töltőmechanizmusba. (T-64B esetén ilyenkor 7 s helyett 42 s lesz [7+35])
A lövedékek áthelyezését és annak állapotát egy kis icon fogja mutatni a képernyő alján a lőszer és egyéb jelzői felett. Hogy hány lövedék van az egyes tárolókban, a “röntgen” (X-ray) nézetben is megtekinthetitek, melyet alapértelmezetten az ‘O’ nyomva tartásával lehet aktiválni. (Ha egy foglalási ponton álltok, akkor a lövedékekkel ‘elsődlegesen’ az elsődleges lőszertárolókat fogják feltölteni. [Ki nem találtátok volna mi? – a szerk.])

Az említett icon
Ezen új metódussal az tier V és VI alábbi járművek fognak rendelkezni:
Leopard 1, Leopard A1A1, M46/M46 Tiger, M47/mKPz.47, M48A1, MBT-70/KPz-70, M60/M60A1 (AOS)/M60A1 RISE (P), T95E1, STB, Type 74, Centurion Mk.10, Vickers MBT, Т-54 (össszes), Т-55А, Т-62, IS-3, Object 906, FV4004, Conqueror, Object 268, Object 120, SU-122-54, AMX-30 (összes), Chieftain (összes).
A többi harckocsinak az említett tier-ekben nincs meghatározható ‘nem elsődleges’ tárolójuk, így azokhoz azért nem lesz ez bevezetve.
*(FunFact, az első orosz T-54 toronyban olyan kevés helye volt a töltőnek, hogy míg az ágyú AT gunként való használatakor 6 lövést is képes volt (veterán töltővel) leadni percenként, a tankban már a 3 lövés / perc is jónak számított. Ennek az volt az oka, hogy a lövedék karra való felfektetésére nem volt hely, így azt csukóból kellett alulról megtámasztani és oldalasan berakni a zárszerkezetbe – a szerk.)
Az ÖSSZES 1.77 frissítéssel kapcsolatos cikket megtalálod az alábbi linken:
WT 1.77 frissítés
Kategóriák:Hírek
7 replies »