Az alábbi gépek modellje megjelent egy DeviantArt galériában. Gaijin a modelljeit nem házon belül csinálja, hanem külső vállalkozások segítségével, eme galéria tulajdonosa is ilyen minőségben csinál modelleket. A galériájában megtalálhatóak korábbi alkotásai is, például: T-2K, I-225, Tandem MAI, Bf 109Z-1, Ki-108, Be-6, I-29, Yak-2 KABB, Yak-4.
Ugyanakkor megjegyzendő, hogy az alábbi DeviantArt-on megtalálható modellek közül nem feltétlenül mind készült a War Thunder számára, teljességgel elképzelhető, hogy a DCS vagy IL-2 játékokhoz készültek, hiszen ezen játékoknak is készítettek modelleket.

Nézzük a járműveket:
USA:
Vought F-8A Crusader
A Crusader volt a koreai háború után az első, mely hosszabb ideig tudott szolgálatot teljesíteni a flottánál. Végsebessége a hangsebesség 1.7-szerese körüli.

USSR:
Alekseyev I-215
Az I-21 széria egy példánya. Nem került sorozatgyártásba, mert alulmaradt a MiG-15-tel szemben.

Chyetverikov MDR-6
Az 1930-as években tervezett felderítőgép, a Chyetverikov tervezőiroda egyetlen sikeres repülője.

Ilyushin DB-3A (DB-3 2M-86)
A már játékban lévő DB-3B (DB-3 2M-88) elődje, gyengébb motorral felszerelve.

Ilyushin IL-20
Az IL-10 leváltására tervezett támadógép. Különlegessége a 23°-kal lefele tüzelni képes gépágyúja, mely a földön változtatható volt. (Meg lehetne úgy csinálni, mint a VFW oldallemezei ledöntésének opcióját a Modifikációkban.)
Az M-87 motor lassúsága és megbízhatatlansága miatt nem került sorozatgyártásra.

Kochyerigin DI-6
Hagyományos kétfedelű gép, lényegében egy I-15 behúzható futóművel és egy lövésszel.

Neman R-10 (Kharkiv KhAI-5)
Felderítő és könnyűbombázó repülőgép nem sokkal a II. világháború előttről. Miután problémák merültek fel a géppel, tervezőjét 1938-ban az NKVD letartóztatta “szabotázs” és “kémkedés” vádjával. A háborúban az Aeroflot, mint postagépet használta.

Petlyakov VI-100
Petlyakov és csapata egy teljesen fémvázas, nagy magassági elfogóvadászt tervezett 1938-ban, de mivel erre ekkor nem volt igény, így csak egy prototípus készült el belőle.

Petlyakov TB-7 (ACN)
A Pe-8 prototípusa, ACN-2 feltöltőrendszerrel, ami megnövelte a szolgálati csúcsmagasságot. A sorozatgyártott változat másik motort kapott, így a feltöltőrendszert elhagyták.

Polikarpov ТИС-МА/TIS-MA
Jól felfegyverzett nehézvadász, mely csak prototípusokig jutott, mivel a motor amivel tervezték megbízhatatlan volt, illetve Polikarpov halála után nem sokkal a projektet leállították.

Tupolev Tu-12
Egy Tu-2, melynek motorjait lecserélték két Rolls-Royce Nene hajtóműre. Ugyanez hajtja a MiG-15-ösöket is.

Yakovlev Yak-25
Elfogóvadász az 1950-es évekből. Elsősorban az északi és keleti légtér védelmére fejlesztették ki.

Japán:
Kawanishi H8K1
A már játékban lévő H8K2-nál gyengébb motorral van felszerelve és kevesebb üzemanyaggal van ellátva, valamint a fegyverzetének elrendezése is más.

Kawanishi H8K4
H8K3 erősebb motorokkal.

Kawanishi J6K
A J3K-ból kifejlesztett elfogóvadász, mely csak makettig jutott, mivel nem mutatott jelentős előrelépést az N1K-hoz képest.

Kawasaki Ki-64
Hasonlóan a francia VB 10-hez, ezt a vadászt is két motor hajtotta tandem elrendezésben. Egy prototípus épült, de az megsérült a tesztek alatt, a megjavítására pedig már nem volt idő.

Kawasaki Ki-88
A P-39 Airacobra által inspirált, középmotoros kialakítású vadászgép. Csak makettig jutott, ugyanis amikor a japánok kiszámították a makett alapján a várható teljesítményt, az rosszabb volt, mint a már termelésben lévő Ki-61, így a projektet leállították.

Nakajima J5N1
B-29 ellen tervezett együléses elfogó nehézvadász, két 30mm ágyúval az orrban, és két ferdén felfelé tüzelő 20mm ágyúval a pilótafülke mögött. 6 darab épült.

Nakajima J5N2
A J5N1 kétüléses változata, bár ténylegesen soha nem hívták J5N2-nek. Az előbbi 6 példányból 2-t építettek át.

Tachikawa Ki-74
Nagy magassági távolsági bombázó. 16 darab épült, de nem vett részt harcban.

Franciaország:
Vought F-8E(FN) Crusader
Az F-8E módosított változata a francia haditengerészeti légierő, az Aéronavale számára.

Forrás: Reddit
Kategóriák:Datamine/Leak, Hírek