Az 1.91-es frissítésben bemutatjuk az éjjellátó berendezéseket és a infravör
ös berendezéseket a földi és légi járműveknek. Ez fontos lépés a War Thunder számára, ami jelentősen megváltoztatja majd a csatákat a magasabb tier-eken. Ma szeretnénk veletek ezeket a berendezéseket megosztani és elmagyarázni, hogy hogyan fognak működni a játékban.
Az éjjellátó berendezés csak bizonyos járműveknek lesz elérhető. Két csoportra osztva: képélesítő (éjjellátó) és infravörös (hőérzékélő)
Képélesítő (éjjellátó)
A működési elve ezeknek a berendezéseknek a visszavert vagy sugárzott fény felerősítése. Este ezek az eszközök nagyban felerősítik a a visszavert fényt, melyeket a hold vagy a csillagok fénye világít meg.
Ilyen berendezéseket már a második világháborúban is használtak, a németek még kézi hordozásra alkalmas berendezéssel is rendelkeztek, ezeket az első generációba soroljuk, a korai hidegháborús harckocsik is ezzel vannak felszerelve, a későbbi (hidegháborús) harckocsik már újabb 2. generációs berendezést fognak kapni, a a játékban található ’80-as és ’90-es években készült harckocsikra pedig 2+ és 3. generációs éjjellátót fogunk tenni.

Természetes esti fény megvilágítás éjjellátó berendezésen keresztül.
Infravörös (hőérzékélő)
A infravörös berendezések képesek megkülönböztetni és felismerni a járművek által kiadott hőjeleket és ennek segítségével beazonosítani az ellenfelet. Páncélosoknál ezek a: test, lánctalpak, ágyúcső, motortér és kipufogó környezete. Újításként behoztuk a motor leállítását, hogy az így tudjon hűlni, ezzel csökkentvén a páncélos félderíthetőséget.
(Végre le lehet állítani a motort, erre már vagy a harckocsik megjelenése óta vártunk. Aki hanggal játszik, annak nagy elöny volt, hogy 100-200 m-en belül minden harckocsi helyét pontosan tudta hang alapján. – a szerk.)
[Aki hangmodokkal ‘csalt’ {khm} az még a típust is, illetve nem csak a harckocsi helyét, de helyzetét is tudta.]
A repülőgépek motorjai is rengeteg hőt állítanak elő, egy belsőégésű motor például képes akár 300 Celsius fokra is felmelegedni, egy sugárhajtású pedig több 1000-re is. Ez az újítás lehetővé teszi a légelhárító járművek számára, hogy még messzebbről észrevegyék, az ellenséget. (A radar eddig nem volt elég nagy hatótávolságú? – a szerk.)
Ezek az újítások 1.91.-es frissítéssel fognak jönni, mint kifejleszthető modifikáció magas szintű járművekre, amiknek listája folyamatosan bővülni fog a következő nagyobb frissítésekkel.
Szóval ezért kellett kiszedni a P2-t (Panther II)
(Szerkesztői vélemény)
A játékban már eddig is több járművön szerepelt éjjellátó berendezések textúrája (akár modelje is), ezekből a Párduc 2, azon kevesek közé tartozott, amin ezen berendezések a valóságban nem szerepeltek ilyen formában.
Ez adta a Párduc 2 elleni legnagyobb érvet. Ha ezek még működtek is volna rajta, rengeteg orosz játékos fellázadt volna a cég ellen. Mivel a gaijin eddig is tervezte bizonyos német prototípus járművek játékból való kivételét, ezért most összekötötték a kellemest a hasznossal.
Véleményem szerint a párducot elég lett volna átalakítani, hogy a valós állapotához közelebbi változat kerüljön a játékba, vagy kivenni a mostanit és a helyére egy megépült Párduc 2-t tenni.
Történelmi cikk a harckocsiról.

Forrás: https://www.reddit.com/r/Warthunder/comments/d0aj92/everything_you_need_to_know_about_which_tanks_got/
Nagyítás: a képre jobb egérgomb, megnyitás új lapon.
Összes cikk, az 1.91-es frissítésről.
Kategóriák:Hírek
5 replies »