Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Kedves játékosok!
2023. április 22-én 17:00 órakor megrendezésre kerül a Battle of Dunkirk WT Közösségi Esemény: gyülekező 16:00 órakor discord-on.

Rendezvény
Egyéni szervezésű War Thunder Event, amit a -VUK-, a [PUMA], a ~WnW~ és az MdV közös erővel rendez. Ez lesz a kilencedik ilyen esemény. Előreláthatóan 40 és 64 fő közötti résztvevő várható, az előző rendezvények létszáma alapján. Az esemény a Dunkirk-i csatának egy alternatív változatát eleveníti meg, amiben Németország az úriemberség helyett teljes erőt beleadva próbálja majd meg megakadályozni a Dunkirk-i kivonulást.
A War Thunder korlátoltsága miatt a csata helyszíne – Dunkirk helyett – Calais lesz, amely legtöbb adottságában azonos, a cikkben továbbra is Dunkirk-ként fogunk rá hivatkozni.
Történelmi háttér
A terv és a kivitelezés is kiváló volt. Két hét alatt az antant csapatok fő erői beszorultak Dunkirk területére, hátukat a tengernek vetve, további visszavonulási lehetőség nélkül, sorsukkal a németek akaratán.
1939. szeptember elsején Németország megtámadta Lengyelországot, aminek következtében Franciaország és Nagy-Britannia hadat üzent Németországnak, azonban a valós támadás az európai fronton elmaradt. Lengyelország leküzdése után ezért a németek a franciák kapitulációját és az ezzel való béketárgyalások előkészítését tervezték. A Blitzkrieg északi részének a Fall Gelb (Manstein Terv) nevet adták. A terv egyszerű, ámde briliáns volt, gyors áttörés a gyengébben védett “Benelux” államok területén, kihasználva a fejlett páncélos osztagok és motorizált gyalogság adta előnyöket, a gyors mozgékonysággal és előrehaladással megbénítva a brit-francia hadvezetést.
Csata

A szárazföldi csapatok két részre fognak osztódni, a 41. “Reinhardt” Páncélososztag nyugatról, míg a 19. “Guderian” délről fog benyomulni a városba, elhárítva a brit ellenállást. Ezalatt a Kriegsmarine egy gyorsreagálású csapata blokád alá veszi a kikötőt, megszakítva a csatornát a brit szárazföldi csapatok és a brit haditengerészet között. A Luftwaffe Jagdgeschwader 2 (JG 2) “Richthofen” vadászcsapata biztosítja a légifölényt, míg a Kampfgeschwader 54 “Totenkopf” támogatást fog biztosítani, mind a szárazföldi, mind a vízi egységek számára. Habár feladatuk elég tetemes, Göring garantálta a Luftwaffe hatékonyságát.
A város védelméről több, mint kielégítő információkkal rendelkezünk, azonban az ott tartózkodó brit erőkön kívül, kisebb francia csapatmozgás volt megfigyelhető a várostól nyugatra, onnan francia ellentámadás várható. A feladat a beszorult csapatok megadásra kényszerítése, erre két lehetőség adott. Egyik a szállítóegységeik megsemmisítése, ezzel az evakuáció teljes ellehetetlenítése, másik a város összes megjelölt fontos stratégiai pozíciójának elfoglalása, utóbbi hadászati győzelemmel ér fel.
Csapataink száma korlátozott, ha a briteknek sikerül evakuálniuk, egy elhúzódó véres háborúnak nézünk elébe, azonban egy elbukott teljes offenzíva és saját csapataink lemorzsolódása, még kárhozatosabb lenne, esélyt adva a briteknek egy ellentámadásra, amely katasztrofális vereséghez vezetne.
Osztagok
Franica repülők | AFHG |
Francia harckocsik | 12th Motorised Infantry Division ‘Janssen’ |
Brit repülők | RAF No. 11 Group |
Brit harckocsik | 1st Army Tank Brigade ‘Norman’ |
Brit hajók | 19th Destroyer Flotilla ‘Tennant’ |
Vadászok | Jagdgeschwader 2 (JG 2) ‘Richthofen’ |
Támadógépek | Kampfgeschwader 54 ‘Totenkopf’ |
Keleti harckocsik | XLI Panzer Corps ‘Reinhardt’ |
Déli harckocsik | XIX Panzer Corps ‘Guderian’ |
Hajók | Marinegruppe Kommando West |
Minden osztagba 5-8 ember jelentkezhet
Bevihető járművek
Szövetséges oldal:
Franica repülők:
- D.500
- D.501
- Pallier’s D.510
- D.520
- Potez 630
- Potez 631
- Potez 633
- M.B.152C1
- M.S.405C1
- M.S.406C1
- M.S.410
Francia harckocsik:
- H.35
- H.39
- R.35 (SA38)
- AMC.34 YR
- AMC.35 (ACG.1)
- AMR.35 ZT3
- Lorraine 37L
- P.7.T. AA
- S.35
- D2
- Char 2C (korlátozott számban)
Brit repülők:
- Gladiator Mk II
- Tuck’s Gladiator Mk II
- Gladiator Mk IIF
- Gladiator Mk IIS
- Sea Gladiator Mk I
- Hurricane Mk I/L
- Hurricane Mk.I/L FAA M
- Hudson Mk V
- Swordfish Mk I
- Swordfish Mk II
- Spitfire Mk Ia
- D.520
Brit harckocsik:
- A13 Mk I
- A13 Mk I (3rd R.T.R)
- A13 Mk II
- A13 Mk II 1939
- Tetrarch I
- Light AA Mk I
- Matilda III (korlátozott számban)
Brit hajók:
- HMS Vega
- HMS Verdun
- HMS Valhalla
- HMS Grafton
- ORP Garland
- HMS Calpe
- HMS Brissenden
- Fairmile A (ML100)
- Fairmile B (ML345)
- HMS Liscomb
- HMCS Brantford
Német oldal:
Német repülők:
- Bf 109 E-1
- Bf 109 E-3
- Bf 109 E-4
- Ju 87 B-2
- Do 17 E-1
- Do 17 Z-2
- Do 17 Z-7
- Bf 110 C-6
- Bf 110 C-7
- Ju 88 A-1
- Ju 88 A-4
- He 111 H-3
Német harckocsik:
- Pz.35(t)
- Pz.38(t) A
- Pz.38(t) F
- Pz.Sfl. Ic
- Pz.II C
- Pz.II C TD
- Pz.III B
- Pz.III E
- Pz.III F
- Pz.IV C
- Pz.IV E
- Sd.Kfz. 222 ausf. B
- Sd.Kfz. 251/9
- Sd.Kfz. 251/10
Német hajók:
- Leopard
- Luchs
- T22
- R-41
- S-38
- S-38b
Jelentkezni az alábbi Discord szerveren lehet:
Magyar Honvéd Gárda
Pálya megtekinthető és kipróbálható az alábbi linken.
További információk az eseményről.
Youtube videó a Battle of Britain eseményről:
Kategóriák:Hírek