Kedves játékosok!
Gyors és halálos szovjet torpedónaszád a német haditengerészeti II. rangjában fog megjelenni, gyorstüzelő gépágyúkkal és négy torpedóval felszerelve.
Videóbemutató a Project 206-ról!
Áttekintés
A Project 206-os, amely a NATO-jelentés szerint “Shershen-osztály” néven ismert, a szovjet hidegháború idejéről származó a torpedónaszád, amelyet az 1950-es évek végén fejlesztettek ki a Project 183 “Bolsevik” helyett. Az új Project 206 hasonló elvei alapján tervezték, mint a Bolsevik-t, ezek az alacsony előállítási költségek és az egyszerű karbantartás. Ezenkívül a Project 206 torpedónaszádokat a terveknek megfelelően hasolóan a partvonal közelében és a jó időjárási körülmények között használták.
Az osztály első hajóját 1960-ban fejezték be és állították hadrendbe a szovjet haditengerészetnél. Három szovjet hajógyár gyártotta a Project 206 torpedónaszád-projekteket a Szovjetunióban, de közülük kevesen szállítottak Jugoszláviába, és összeszerelésük helyben volt a jugoszláv munkavállalók által. A Project 206 osztályú torpedóhajókat a Szovjetunió, Kelet-Németország, Jugoszlávia, Bulgária, Egyiptom, Vietnám, Észak-Korea és számos más nemzet alkalmazta, de mindegyik csak kevés hajót használva. A Project 206-ost az 1990-es évek során a legtöbb üzemeltető kivonta az aktív szolgáltatásból, bár Egyiptom és Vietnam még mindig használtak Project 206-t a 2000-es években.
A War Thunderben a Project 206 a Haditengerészeti Zárt Béta tesztelésében áll rendelkezésre, mint a német haditengerészet II. rangú torpedónaszádja. Elődjéhez képest – Project 183 “Bolsevik” – a Project 206 szinte minden szempontból túllépett rajta, ezáltal jelentősen növelve a hajók harci képességét. A Project 206 elsődleges fegyvere két teljesen forgatható, többcélú 30 mm-es gépágyú toronyból áll, egyikük az orra szerelve, a másik a taton elhelyezve. Bár ezek a ágyúk jó ballisztikai tulajdonsággal és sok lőszerrel rendelkeznek, a játékosoknak figyelembe kell venniük, hogy a fegyverek nagyon gyorsan túlmelegednek. Ez azt jelenti, hogy a kapitányoknak ki kell használniuk a tűzerőt, de el kell kerülniük a kényelmetlen túlmelegedés utáni lehűlési idő kezelését a csatában.
Érdekesség: A Jugoszlávia volt az egyetlen ország, amely a hajókat a Szovjetuniótól származó alkatrészekből szerelte össze. Összesen 11 hajót szállítottak Jugoszláviába szétszerelt formában. Minden más üzemeltető a Szovjetunió által gyártott hajókat kapta.
Ezenkívül a Project 206 két torpedóvetővel van felszerelve a hajó mindkét oldalán, így még nagyobb célokat, például rombolókat és cirkálókat is képes kezelni, valamint 12 mélységi bombát is fel tud használni a játékos saját belátása szerint. A “Bolsevik” utódjaként a Project 206 természetesen nagyon gyors csónak is. A 45 csomó (83 km / h) csúcssebesség elérésére képes, a Project 206 jelenleg a War Thunder leggyorsabb haditengerészeti hajói közé tartozik.
Az összes War Thunder Haditengerészet cikk!
Forrás: War Thunder
Kategóriák:Hírek