2018. augusztus 21-26. között rendezték meg Moszkvában (Patriot Park) az Army-2018 haditechnikai szakkiállítást, melynek keretein belül számos újdonsággal találkozhatnak a helyszínre kilátogatók. Most helikopteres fronton mutatunk pár érdekességet.

Mi-35P az Army-2018 haditechnikai szakkiállításon
Mi-35M és P
A kiállított helikopterek között találkozhatunk a Mi-35P és a Mi-35M (a Mi-24 exportváltozata,de nem egyenlő a Mi-24P-vel) modernizált változatokkal, amelyek számos újdonságot kínálnak. A teljesség igénye nélkül felsorolandó, hogy jelentősen korszerűsítették a forgószárnyas avionikáját, felszereltségét és fegyvereit is. Felszerelték például a OPS-24N-1L típusú hő- és tv kamerával valamint lézeres távolságmérővel. Kapott továbbá egy KNEI-24E-1 típusú repülés navigációs rendszert és multifunkciós kijelzőket. A két darab 23 mm-es gépágyút ellátták PrVK-24-2 célzórendszerrel és fő fegyverzetként 9M127-1 Ataka-VM irányított páncéltörő rakétával.

Két változatot is elhoztak a Mi-35-ből, különböző fegyverzettel felszerelve. Itt a Mi-35M látható.

GSh-23L gépágyú és lőszerei.

Előtérben a két darab 23 mm-es gépágyúval felszerelt konténer ami tovább növeli a gép orrán lévő gépágyúk amúgy sem kis tűzerejét. A gépen pedig a lézer vezérlésű Vikhr rakéta.
Mi-28NE
A Mi-35P-hez hasonlóan a megújult Mi-28NE is digitális festéssel mutatkozott be a szakkiállításon, de a képeken kívül részletes leírással nem láttak el minket. Az mindenesetre biztos, hogy a fegyverzetet bővítették és minden földi jóval ellátták az új Mi-28NE-t ami az oroszok rendelkezésére áll. A régi hagyományos 100 kg-os bombától kezdve a modern 9M127-1 Ataka-VM irányított páncéltörő rakétáig.

A lépcsők segítségével az államok képviselői (nem ám a civilek) megtekinthették a gép belsejét is.

A fegyverzet a nem irányított rakétáktól a modernebb Sturm rakétákon át a legkorszerűbb Ataka-VM rakétáig terjed.

A Mi-28NE természetesen póttartályokkal is felszerelhető a hatótávolság növelése céljából.

A hagyományos 100-250-500 kg-os bombák sem maradhatnak ki a repertoárból.

Korszerű optikai felderítő- és célzó rendszerek a kis méretű radarral kiegészítve segítik a Mi-28NE pilótáinak munkáját.

Igla légicélok elleni rakéta és a modern levegőszűrő rendszerrel ellátott hajtómű.

A Mi-28NE nagyméretű célfelderítő radarral is el van látva.
Forrás (fotók és szöveg): fotografersha.livejournal.com
Hirdetés
Hirdetés
Kategóriák:Rövid hírek
1 reply »