Hírek

Tervezett BR változtatások — 2021. Július

Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Kedves játékosok!

Megérkezett az újabb változtatási hullám, ezúttal BR változtatásokkal kezdünk.

Ezúttal a változtatások listája jóval rövidebb és pár szovjet buff-ot leszámítva elég korrekt és elfogadható.

FIGYELEM: frissült a lista [elég vérforraló változtatásokkal], ezeket, mind az összefoglalóban, mind a táblázatban kék színnel, míg a törölt változtatásokat áthúzottan jelöltük.


Összefoglalás

Repülőben a változtatások listája elég rövid és szinte mind megérthető.

  • A BR-jükhöz képest viszonylag lassú kis-tierű bombázó és támadógépek lejjebb kerülnek, ezzel ezen gépek használatára is lehetőség nyílt.
  • A 8.0-s BR-ben mindenkiben rémálmokat keltő Sagittario feljebb kerül 8.3-ba ez kicsit javítja a helyzetet az adott BR-ben. Szívem szerint 8.7-be raknám, de főleg a sugárhajtású gépeknél leginkább egy BR decompression kellene. A problémákat igazán az oldaná meg.
  • Top-tierben a Yak-28 és az F-5A is feljebb kerül utóbbi teljesen érthetően, előbbi változtatása kicsit furcsa, mivel eddig is mach 2-es vadászok 18+G-s rakétáival kellett megküzdenie.
  • A Mosquito Mk.VII a Hawk H-75 és az MB 152 BR változtatását is visszavonta a gaijin.
  • A P.108-as RB-ben mégsem viszik lejjebb, helyette AB-ban fogják.
  • Több kis-tier vadászt újraegyensúlyoznak legtöbbjük teljesen érthető.
  • Erősebb vadászokat közepes-tierben AB-ben feljebb bombázókat lejjebb viszik, ezzel talán párnak lehetőséget adva az AB-ban való érvényesülésre. [Hogy egyszer legalább ki tudják dobni a bombáikat mielőtt lelövik őket.]
  • A La-200 és a La-15 helyét tervezi megcserélni a gaijin.
  • A sugárhajtásúaknál tervezett változtatások azonban érthetetlenek:
  • A La-200, a kései Meteor-ok és a F-86 Sabre-ök lekerülnek 7.7-be, hogy kései prop-os és korai (világháborús) sugárhajtású gépek ellen menjenek.
  • A Nord rakétát mindenki rémálmává tevő R/4-es G.91-eket is lejjebb teszik 8.3-ba.
  • A (kínai fejlesztett MiG-19) Q-5-öket és a MiG-21F-13-as és PFM-et is leviszik 9.0 és 9.3-ba, mert miért ne?! [és ne legyen az ember dühös]
  • A MiG-19PT sem marad ki a BR csökkentésből, igaz ő Sim-ben.
  • A Draken 10.0 is érdekes döntés, de a MiG-ekkel szemben eltörpül.
  • Ugyanis MiG-21MF és SMT 10.3 lesz. [erre nem is kell többet írni]
  • Persze nem mindennek csökken a BR-je, a konkurenciánál az F-104-ek az A-7D és a Hunter is feljebb lép. Ahogy [megérdemelten] a Su-17 is.
  • [Azt valaki elmagyarázhatná, hogy a hangsebesség átlépésére nem képes energiaharcos Hunter és az R60-nal felszerelt elég jó fordulóképességgel megáldott, deltaszárnyú, mach2-es MiG-21 hogyan ugyan azon BR.]

Harckocsiknál a változások sora már tetemes, azonban legtöbbjük teljesen logikus és elfogadható.

  • Kis-tierben a gyengébben teljesítőket lejjebb, az erősebbnek mondhatókat feljebb tették.
  • A Párducokat vissza cserélték, ami megint teljesen elfogadható és értelmes változtatás.
  • Nagyobb érthetetlenség a 6.0 körüli TD-knél van. Az ASU-85 a SU-100 és a JPz 4-5 nemhogy teljesen eltávolodott a hidegháborús területtől, de lassan a Tigris és a (76-os) Sherman-ek leggyakoribb ellenfelei lesznek.
    • JPz 4-5 mégsem változik, helyette APCR helyett HESH-sel fog kezdeni.
  • A BRENNUS 8.3-lesz, így már az 1995-ös MBT még korábbi világháborús német harckocsik ellen is mehet. (ERA páncélzattal, Thermal-lal, IRCM rakétavédelmi rendszerrel, autoloaderrel és APFSDS lőszerrel, na meg persze előre/hátra 72 km/h-s végsebességgel.)
  • A Bradley és a Dardo a “csaló rakétáikkal” feljebb kerültek, ami érthető, de amíg a rakétáikat nem javítják akár 11.0-k is lehetnek. [Temérdek replay van, ahol a fedezék mögött állok, ő belövi elém(nem fölém, mert 5 emeletes ház) a rakétát és az a T-80U frontlemezén keresztül ‘egylövésez’.]
  • Toptier-ben pár dolgon változtatnak, a Type90 lejjebb vitele szerintem érdekes, gyors töltése a felfüggesztés állíthatóságának kiváló kihasználhatósága, a nagyon halk motor és a gyors töltés miatt az egyik legjobb (all around) MBT-nek mondanám [T-80 után]. Mivel a 10.0 is legtöbbször 11.0-t jelent ezért sok hatása azonban nem lesz.
    Talán készülnek a Type10-re?
  • Az Ariet-éket megcserélik. Tekintve, hogy teljesítményük és tulajdonságaik szinte teljesen azonosak sokat ezen változtatás sem számít. Esetleg aki az Ariete közelében van, ha gyorsan még kifejleszti és megvásárolja átugorhatja a PSO-t. [Bár kérdéses minek, mivel Olaszországnak nem nagyon létezik ezeknél újabb MBT-je.]
  • A Leopard 2A5 és PL valószínűleg megkapja a DM43-at, ami pozitív tekintve, hogy ezen harckocsikon a DM33 valamiért elég furcsán működik.
  • A Challenger 2 esetén pedig a 2F-en megismert L27A1-et emlegetik, ami elég kedvező lenne, mivel azért elég komikus, hogy a Challenger 2 olyan lőszerrel kezd, ami már a Challenger 1-ek idején is elavultnak számított.
  • A kifejleszthető Achilles lemegy Tier II-be, a premium Tier III marad.
  • Közepes-tierben pár változtatás, közülük talán legérthetetlenebb a Pz..IV G ami 3.7-ben is kiválóan megállta a helyét [és Tier III-at érdemelne] ehelyett gaijin lejjebb tervezi tenni 3.3-ba. [Germany Suffers?]
  • Ebben a Tier-ben még a két svéd Ikv lejjebb vitele mondható furcsa döntésnek.
  • A Su-100 mellett a JagdPanther is belép a “mit keres ez 6.0-ban” sorba. Utóbbi talán még érthetetlenebb. [Ennyire rosszul teljesítenek a TD-k statisztikailag?]
  • A KPz-70 és az M48 Super helyet cserél, ezentúl a KPz-70 lesz oszlopa utolsó járműve. [Valószínűleg emiatt fejlesztési és vásárlási árváltoztatásokra is számíthatunk ezen két jármű esetében.]
  • A Challenger 1 Mk.3 és a Vickers Mk.7 is elméletileg fog kapni L26-ot kifejleszthető lőszerként, ezzel megteszünk egy kis lépést a történelemhűség felé.
  • A Centauro alap lőszere ezentúl a HEAT-FS lesz, cserébe kifejleszthetőként megkapja a Romor olasz APFSDS lőszerét (M735) és top-tier lőszernek a DM23-at.

A vízi járműveknél a változtatásokat egy mondattal le lehet írni.

  • A fregattokat egységesen lejjebb vitték 0.3 BR-rel.

Táblázat

Táblázat megnyitása új lapon


1 reply »

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s