Tavalyhoz hasonlóan idén is lesz április elején egy összeszerelős event, melynek első bemutatott jutalma a szovjet SU-76D páncélvadász.
Előnyök
- Jó ágyú
- Alacsony felépítés
- Prémium
Hátrányok
- Gyenge páncélvédelem


Története
A háború közepén a különböző szovjet tervezőirodák serényen dolgoztak új járművek létrehozásán. A Gorkij Autógyár mérnökei egy dízelmotoros könnyű páncélvadásszal álltak elő, ami zárt küzdőtérrel és döntött páncélzattal volt ellátva. Úgy tervezték, hogy a T-70 könnyű harckocsi alvázát fogják felhasználni hozzá, fegyverzetéül egy 76 mm-es ágyút szántak.
Tervezés közben problémák akadtak a dízelmotorral, melynek megoldására két lehetőség állt előttük: vagy amerikai gyártmányú GMC-71 dízelmotort használnak, vagy elkezdenek gyártani egy saját, hasonló motort. Emellett a 76 mm-es ágyú már nem jelentett elegendő tűzerőt a német páncélosok ellen, így a SU-76D (D, azaz “dízel”) projektet leállították. A tervezőiroda második járműve a SU-57B lett, melyet már ismerhetünk a játékból.

A játékban
Miután évekig porosodott használatlanul, egy újabb összeszerelős event keretében fog bekerülni a War Thunder-be, mint Tier II prémium. Alapvető kialakításában hasonlít a német J.Pz. 38-ra [“Hetzer”]: olcsó, alacsony kialakítású és döntött páncélzatú. A különbség természetesen az, hogy a SU-76D esetében egy olyan olyan alvázat választottak, ami nem tudott plusz tömeget elbírni, ezért sem jobb páncélzattal, sem jobb mobilitással nem tudták ellátni.
A SU-76D a T-70 könnyű harckocsi alvázát használja, így hiába aránylag könnyű súlya, ne várjunk tőle átlagosnál jobb mozgékonyságot. A páncélzatára szintén nem támaszkodhatunk majd, géppuskák és kósza repeszek ellen éppen megvéd, de semmi komolyabbtól. A tűzerejére legalább valamelyest számíthatunk, a kései T-34-76-ról már ismert F-34 ágyú elégséges tűzerőt ad a saját szintjén megjelenő ellenfelei leküzdésére.
Nagyon lerövidítve ez kvázi egy SU-57B, csak 76 milliméteres ágyúval felszerelve és prémium szorzókkal megfűszerezve. Hamarosan az event részleteit is megtudhatjuk majd.
Korántsem megerősített információ, de elvileg négy jármű lesz az event része (a lista még a SU-76D hivatalos bemutatása előtt bukkant fel, azaz ha nem is igazi szivárgás, legalább egyet már “eltaláltak”):
- SU-76D páncélvadász (USSR)
- Ariake c. Yūgure (DD-184) romboló (JP)
- XM8 AGS könnyű harckocsi (US)
- korai F-4F Phantom II (GER)
Forrás: War Thunder
Kategóriák:Hírek
2 replies »